Ogród wystawowy na trasie do Szczyrku

Od 20 grudnia do 16 marca 2018 roku prezentowaliśmy nasz ogród wystawowy w Mesznej, przy drodze dojazdowej do Szczyrku (woj. Śląskie).

Znajdował się tam zestaw ogrodowy składający się z sauny Akka #280, balii ogrodowej 185 i tarasu z ThermoWood®. Cały zestaw wykonany został z wysokiej klasy drewna termowanego.

Technologia termowania pozwala na wykorzystanie drewna europejskiego, jak np. sosna, świerk, w obszarach dotychczas zarezerwowanych dla drogich, egzotycznych gatunków. Modyfikacja drewna pod wpływem wysokiej temperatury i pary wodnej prowadzi do zwiększenia odporności na działanie wody i czynników biologicznych. Proces modyfikacji jest całkowicie ekologiczny, a drewno po obróbce termicznej uzyskuje charakterystyczną ciemną, złocistą barwę, zbliżoną wyglądem do egzotycznych gatunków drewna. Dzięki temu nasze produkty zyskują szlachetny wygląd i najlepszą jakość.

Sauna Akka #280 to nasz sztandarowy projekt o prostej, drewnianej konstrukcji, która czerpie inspirację ze skandynawskiej architektury. Koncepcja beczki w nieprzypadkowy sposób nawiązuje do fińskich tradycji saunowania.

Doskonałym uzupełnieniem przydomowego kompleksu SPA jest balia ogrodowa, wykonana ze świerka skandynawskiego ThermoWood®. Balia wyposażona jest w piec wykonany ze stali nierdzewnej. Ławki pozwalają na swobodny wypoczynek, w zależności od rozmiaru, od 4 do 6 osób jednocześnie.

Całość posadowiona została na tarasie o nieregularnym kształcie, wykonanym z drewna ThermoWood® i subtelnie oświetlona.

Napisz do nas

Napisz do nas